AnimeFan
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
AnimeFan

Enjoy!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Filmul/filmele favorite.

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
anyoka
Nou Venit
anyoka


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 29
Warn :
Filmul/filmele favorite. Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Filmul/filmele favorite. Right_bar_bleue

Data de inscriere : 06/06/2008

Filmul/filmele favorite. Empty
MesajSubiect: Filmul/filmele favorite.   Filmul/filmele favorite. Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 7:58 am

Multi dintre voi aveti cred un film care v-a impresionat mai tare,...sau mai multe.

La mine ar fi cam doua:

1.Moonchild. O poveste din perioada viitorului apropiat care urmareste viata unui baiat pe nume Sho( Gackuto Camui) si prietenul sau vampir Kei (Hyde). Nu as vrea sa povestesc toata actiunea, dar Sho se indragosteste de Yi-Che, insa aceasta il iubea la randul ei pe Kei.Circumstantele sunt de asa o natura ca Sho sa se casatoreasca peste noua ani cu Yi-Che, Kei fiind in inchisoare. Este destul de bine realizat, actiunea fiind filmata in Taiwan iar actorii fiind amatori. Vi-l recomand calduros, mai ales daca va plac luptele sangeroase..Very Happy

2. Fotografii bantuite. Este un horror pe care l-am vazut recent, dar inca mi-au ramas in minte imaginile infioratoare. Fantoma unei fete se intoarce si bantuie un cuplu de tineri casatoriti, caci sotul si-ar fi batut joc in trecut impreuna cu alti trei prieteni de ea. Efectele sunt destul de bune. Uneori m-a speriat si cand nu a fost nevoie.Smile) Actiunea se petrece in Tokyo, deci Japoonia, iar daca stiti un pic de japoneza va va ajuta, caci unele replici(cele in japoneza) nu sunt sbtitrate.

Cam asta ar fi topul meu... what about you?
Sus In jos
Ruth
Moderator
Ruth


Numarul mesajelor : 76
Varsta : 29
Warn :
Filmul/filmele favorite. Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Filmul/filmele favorite. Right_bar_bleue

Data de inscriere : 06/06/2008

Filmul/filmele favorite. Empty
MesajSubiect: Re: Filmul/filmele favorite.   Filmul/filmele favorite. Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 11:31 am

Ok...La mine este o lista foarte lunga, dar doresc sa ma limitex doar la 2 filme.

1.V from Vendeta
Acest film este extraordinar de bine regizat...Intamplarile par reale...
Este vorba despre o persoana ce intalneste un barbat cu o masca...Acesta a trait pt. a se razbuna pe cei ce i-au cauzat moartea in trecut...[Intr-un fel a murit...dar a inviat]....Desi descrieirea mea este penibila...dar filmul este extraordinar.
Click aici pt. Trailer
2.Room 1408.
In acest film este vorba despre un barbat care si-a pierdut fiica.Doreste sa verifice intamplarile paranormale intamplate...pana ajunge intr-un hotel in camera 1408.[aici se presupunea ca au murit multe persoana, ucigandu-se].A incercat experienta...va las pe voi sa vedeti filmul...daca as zice tot as strica tot farmecul.
Click aici pt. Trailer
Sus In jos
 
Filmul/filmele favorite.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
AnimeFan :: Diverse :: Filme/Seriale-
Mergi direct la: