AnimeFan
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
AnimeFan

Enjoy!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 A new world or the old one?

In jos 
AutorMesaj
anyoka
Nou Venit
anyoka


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 29
Warn :
A new world or the old one? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100A new world or the old one? Right_bar_bleue

Data de inscriere : 06/06/2008

A new world or the old one? Empty
MesajSubiect: A new world or the old one?   A new world or the old one? Icon_minitimeJoi Iun 12, 2008 7:47 am

Ati fi preferat ca Light sa-l omoare pe Near si sa creeze o noua lume unde infractorii mor, sau va place ideea ca Near ajutat de Mello l-a omorat? Asta include si parerea despre final...

Eu una sunt de parere ca o lume fara o latura mai rea nu este o lume. Este doar un vis la unui om care poate are o alta conceptie asupra justitiei. Astfel propria metoda l-a ucis... oricum mi-a placut imaginea de la final, Light nu a fost ucis de niciunul dintre cei pe care el i-ar fi ucis cu usurinta, a fost omorat de Ryuk, care a stiut intotdeauna care va fi deznodamantul.


So...what do you say?
Sus In jos
 
A new world or the old one?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
AnimeFan :: Anime :: Death Note-
Mergi direct la: