AnimeFan
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
AnimeFan

Enjoy!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Stay by my slide!(sakura& sasuke) by pinky-punk & anyoka

In jos 
AutorMesaj
pinky-punk
Nou Venit
pinky-punk


Numarul mesajelor : 20
Varsta : 28
Localizare : bucuresti
Warn :
Stay by my slide!(sakura& sasuke) by pinky-punk & anyoka Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Stay by my slide!(sakura& sasuke) by pinky-punk & anyoka Right_bar_bleue

Data de inscriere : 07/06/2008

Stay by my slide!(sakura& sasuke) by pinky-punk & anyoka Empty
MesajSubiect: Stay by my slide!(sakura& sasuke) by pinky-punk & anyoka   Stay by my slide!(sakura& sasuke) by pinky-punk & anyoka Icon_minitimeVin Iun 13, 2008 3:35 pm

Un inceput banal pentru un eveniment neasteptat.
By pinky-punk & anyoka
8:00 A.M in liceul Hashimete din Tokyo era o zarva de nedescris, mai ales in careul scolii une toti elevii se pregateau pentru un an nou de scoala. In clasa a 12-a A era multa agitatie deoarece o eleva noua se transferase de la alta scoala .
-Buna ziua,aici e clasa a 12-a A?intreba o fata inalta de vreo 1.70, cu parul lung si roz pana la solduri, ochii verzi ca smaraldul, fata alba ca spuma laptelui, parand a fi un inger picat din cer; era imbracata cu o rochie alba pana la genunchi si avea in picioare niste sandalute cu toc.
-Da aici este clasa cautata de tine, apropo cum te numesti si de ce cauti clasa noasta?spuse TenTen alaturi de doua fete pe nume Temari si Hinata.
-Pai…eu sunt Sakura Haruno, am 18 ani si eu sunt eleva noua, ati putea sa imi faceti cunostinta cu ceilalti?!
-Sigur! spuse Hinata!
-Asa… interveniTemari. -Sa incepem cu fetele :ea este Ino ingamfata clasei, umbla numai dupa baieti, eu sunt Temari, ea este Hinata, iar ea este TenTen… Acum baietii: el este Neji, Choji, Naruto, Shikamaru, Gaara, Kankurou, Kiba, Shino si, cica Bossu’, Sasuke Uchiha……
-Hihihihi, asta-i tare, raspunse Sakura, dar de ce stau toate fetele in jurul lui?
-Pai… se zice ca e cel mai tare si mai frumos din scoala! replica Ten Ten plictisita.
Sakura il privi sfidator. Nu-i placeau baietii care se dadeau intotdeauna rotunzi, crezandu-se mereu superiori si privindu-i pe ceilalti cu dispret
-Nu-mi zice ca acu’ si tie ti-a cazut cu tronc!
-Mie? Fii serioasa! Raspunse Sakura cu glas hotarat. Chiar nu parea sa simtabuna
mai nimic special pentru el.
-BUUNA! Se auzi o voce stridenta de la distanta de jumatate de metru. –Tu trebuie sa fii eleva cea noua!continua acesta.
Glasul se pare ca apartinea unui baiat inalt, blond ce emana energie, insa ii enerva adesea pe cei din jur.
-Da…buna, eu sunt Sakura Haruno!raspunse nou-venita fara prea mult entuziasm, continuand sa-l priveasca pe Sasuke si planuind deja “distrugerea” lui. Desi nu stia nimic despre el deja simtea dorinta de a-l depasi, caci pe langa mister parea sa fie dotat si cu o inteligenta ceva mai neobisnuita, parea sa se considere atatstiutor, insa nu stia inca cine este Sakura.

Sunetul ascutit al clopotelului i-a inundat urechile rozaliei care s-a indreptat lent catre intrare, nedorind sa se imbulzeasca precum ceilalti elevi. Inainte de a pasi in scoala a observat ca in urma ei era brunetul, privind-o rece. L-a observat cu coada ochiului, ramanand incremenita, privind podeaua. Nu stia de ce, insa ii era teama. Determinarea ei a palit cand acesta s-a apropiat, nu mai era deloc sigura pe ea. Parfumul brunetului ii bloca simturile, determinand-o sa ameteasca, sa se piarda.

-Ce astepti? Sa se termine ora?! Nu ca m-as innebuni eu dupa dirigentie, da vreau sa cunosc noul coleg, asa ca misca! i se adresa acesta pe un ton rastit, poruncitor. Vazand ca nu se misca a impins-o, iar ea s-a dezechilibrat si a cazut pe gresia rece si alba.

Fara a se deranja s-o ajute pe rozalie si-a continuat drumul catre clasa cu numarul 7 de pe acelasi culoar.intrand fara a salute in sala de curs.

“Ce bou!” gandi aceasta ridicandu-se si scuturandu-si rochia. “Acum chiar ca sunt hotarata sa-i dovedesc cine e in fruntea clasamentului!” Era foarte increzatoare, parea sa fi uitat ca in urma cu cateva momente s-a pierdut complet in prezenta lui.

A scos o foaie de hartie din buzunar si a intrat in sala cu numarul sapte, nestiind ca este aceeasi cu cea unde intase brunetul dupa ce a lasat-o sa zaca pe jos.
Sus In jos
http://ioana96.hi5.com
 
Stay by my slide!(sakura& sasuke) by pinky-punk & anyoka
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
AnimeFan :: Fan Zone :: Fan Fiction-
Mergi direct la: